Jak to vzniklo?

Fotocredit: Badouin Nach

Možná si říkáte, co jsme to za blázny. Další „charita“ v dnešní době? Nejsme klasická charita, ale máme rádi jídlo a není nám jedno, co se kolem děje. Tak jsme se sešli – Hugo Hromas z Nomadis, který akci inicioval, Petra Pospěchová a Juliana – Maškrtnica. Všechny tři nás spojuje vaření a nutkavá „potřeba“ pracovat na více frontách.

Protože dlouhodobě sledujeme syrský konflikt, který je vleklý a vyčerpávající, napadlo nás nějak přispět. Konflikt pořád nevyšuměl, jakkoli už ho na titulkách tolik nevídáme, ale lidé stále potřebují pomoc. Nás napadlo jídlo, protože se ním stále zabýváme a blízkovýchodní kuchyni považujeme za pozoruhodnou studnici nápadů, které stojí za to se odvděčit.
Jasně, způsobů, jak účinně pomoct, je zdánlivě málo. Ale každý z nás je v něčem dobrý, něco ovládáme a můžeme pomoci alespoň trochu tím, co děláme každý den.
Cílem iniciativy „Cook2help“, je získat prostředky na pomoc lidem, postiženým válečným konfliktem přímo v Sýrii. Kuchaři uvaří a hosté si dopřejí syrskou specialitu. Foodblogeři věnují něco, co dovedou a předají vám to. Získané peníze půjdou přímo na účet Lékařů bez hranic. Spojili jsme se s nimi, protože tak by podle našeho názoru měla vypadat skutečná pomoc. Nestranná, nezávislá, humánní, apolitická – ale hlavně rychlá a účinná.

Hugo Hromas – Nomadis

Petra Pospěchová – Pospěška u Plotny

Juliana Fischerová – Maškrtnica

 

Za design děkujeme Alině Alishu.