Loňský ročník Cook2Help ukázal, že jídlo a pomoc jdou dobře dohromady. Takže pokračujeme druhým ročníkem!

Pokud chcete nakoupit něco chutného jako vánoční dárek nebo si jen tak pro radost pořídit voucher na kurz vaření a pečení, láhev dobrého cideru nebo originální formičku na vánoční cukroví, přidejte se na navštivte naše nákupní stránky.

  • Princip „nákupu“ zůstává stejný:
  • vyberete, co by se vám líbilo, napíšete na náš mail cook2help@gmail.com zprávu a my vám potvrdíme rezervaci
  • přes výzvu na stránkách darujme.cz přispějete na výzvu cook2help doporučenou nebo i vyšší částku
  • na stránkách můžete klidně zanechat i svůj komentář:)
  • my pravidelně platby kontrolujeme a dáme vědět, že byly peníze na adresu Lékařů bez hranic odeslány
  • propojíme vás s vybraným dárcem/výrobcem dárku a dárek se vám odešle, nebo si domluvíte jiný způsob přepravy

Zní to možná trochu komplikovaně, ale je to překvapivě nejsnazší řešení – Darujme je registrovaná stránka spravovaná Nadací Via, která umožňuje posílání peněz přes podobné výzvy vybraným neziskovým společnostem tak, že organizátor akce zároveň vidí, jestli už peníze odešly a přitom s nimi nemusí a nemůže nijak manipulovat. Odpadá tak jakýkoli byrokratický problém a všechny peníze dojdou na správné místo, ale nejde vytvořit klasický „eshop“.

 

O loňském ročníku:

Milí příznivci cook2help, chtěli bychom Vám ještě jednou poděkovat za veškerou snahu, podporu, sdílení, akce, dary a „nákupy“, které jste s námi prováděli v roce 2017.
Na účet Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières (MSF) a a jejich syrskou misi se vybralo skvělých 75 293 Kč. To nejsou žádný drobný a jsme z toho úplně nadšení, jste skvělí!
Snědlo se mnoho hummusu, taboulehu, sešla spousta skvělých lidí a předalo nádobí, knížky, jídlo a hlavně fajn nálada. Děkujeme, že jste měli s námi trpělivost a pomohli získat prostředky na smysluplný účel. Určitě zase něco na dobrou věc společně vymyslíme – a v novém roce ještě nějaké akce uspořádáme. Přejeme Vám všechno dobré a díky všem zapojeným!