Mahmoud Abdel-rahman/MSF

Jídlo = pomoc

Tahle jednoduchá rovnice platí celý listopad. Cook2help je projekt, na kterém se sejdou české restaurace, bistra a kavárny s foodblogerskou scénou, aby získali peníze pro práci Lékařů bez hranic v Sýrii. Připojte se také, je to snadné a navíc příjemné. Na dobrou věc přispějete jednoduše tím, že si objednáte vybrané jídlo v některé z restaurací nebo pořídíte kuchařku, kurz pečení či třeba cider od svého oblíbeného foodblogera a
peníze, co dáte, pak půjdou přímo Lékařům bez hranic.

Máte restauraci a chcete se přidat? Zkrátka se zaregistrujte, klidně i v průběhu listopadu – pro registraci stačí sjet dolů. Seznam míst, která vaří pro Lékaře bez hranic budeme aktualizovat.

Vaříme, jíme, darujeme

Jedno syrské jídlo na listopadovém menu a z každé jeho půjde určitá částka Lékařům bez hranic: tímhle jednoduchým způsobem se restaurace a jejich hosté zapojí do prvního ročníku projektu Cook2help. Celý listopad poběží také série dobročinných prodejů, v rámci nichž můžete získat rozmanité hodnotné ceny od vašich nejoblíbenějších foodblogerů.

Bjukitchen, Cuketka, Mašktrtnica, Nikos, Pospěška u plotny, Věruška, Winepunk a mnoho dalších nabídne svoje dobroty, knihy, ale taky kurzy a zážitky. Přemýšlíte už nad vánočními dárky? „Nákupem“ na Cook2help pomůžete, kde je třeba a zároveň získáte originální dárky pro své blízké.

Jak to podrobně funguje? Mrknete na náš kalendář, kdy, kdo a co prodává – víc o tom zde. Napíšete e-mail na cook2help@gmail.com, že stojíte např. o jednu z kuchařek.

My vám co nejrychleji dáme vědět, jestli je ještě volná, tím si ji zarezervujete.

Poté kliknete na výzvu na Darujme.cz, pošlete přes platební bránu částku v hodnotě uvedené u dané knížky (kurzu, lahve…) a nebo částku libovolně vyšší, kterou chcete darovat. Můžete taky vyplnit podrobný formulář s adresou a Lékaři bez hranic vám vystaví potvrzení pro daňové účely. Na závěr po platbě napíšete vzkaz – například těším se na kurz;)

Pro Lékaře bez hranic!

Lékaři bez hranic/Médecins Sans Frontières jsou mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení. Najdete je u živelních katastrof, v místech válečných konfliktů i tam, kde propukly humanitární krize. Ve více než sedmdesáti zemích pomáhají týmy Lékařů bez hranic lidem bez ohledu na jejich politické přesvědčení , barvu kůže, náboženské přesvědčení a příslušnost k některé ze stran vojenského konfliktu. Misí Lékařů bez hranic je léčit všechny, kdo to potřebují. Více o Lékařích bez hranici se dozvíte zde. Výtěžek z Cook2help letos podpoří jejich projekty v Sýrii.