Jídlo = pomoc

Tahle jednoduchá rovnice teď bude platit celý měsíc. Cook2help je projekt, na kterém se sejdou české restaurace, bistra a kavárny s foodblogerskou scénou, aby získali peníze pro práci Lékařů bez hranic v Sýrii. Připojte se také, je to snadné a navíc příjemné. Na dobrou věc přispějete jednoduše tím, že si objednáte vybrané jídlo v některé z restaurací nebo pořídíte kuchařku, kurz pečení či třeba cider od svého oblíbeného foodblogera a
peníze, co dáte, pak půjdou přímo Lékařům bez hranic.
Takže, jak?

Máte restauraci a chcete se přidat? Zkrátka se zaregistrujte, klidně i po začátku akce. Seznam míst, která vaří pro Lékaře bez hranic budeme aktualizovat.

Dárcovská večeře pro Cook2Help v Ostravské La Petite Conversation.

Vaříme, jíme, darujeme

Jedno syrské jídlo na aktuálním menu a z každé jeho půjde určitá částka Lékařům bez hranic: tímhle jednoduchým způsobem se restaurace a jejich hosté zapojují do projektu Cook2help. Až do půlky prosince poběží také série dobročinných prodejů, v rámci nichž můžete získat rozmanité hodnotné ceny od vašich nejoblíbenějších foodblogerů, kaváren, vinařů a cidrařů.

Cuketka, Utopia Cider, Pivovar Chříč, Mašktrtnica, Nikos, Pospěška u plotny, Věruška, Winepunk  a mnoho dalších nabídne svoje dobroty, knihy, ale taky kurzy a zážitky. Přemýšlíte už nad vánočními dárky? „Nákupem“ na Cook2help pomůžete, kde je třeba a zároveň získáte originální dárky pro své blízké.

Pro Lékaře bez hranic!

Lékaři bez hranic/Médecins Sans Frontières jsou mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení. Najdete je u živelních katastrof, v místech válečných konfliktů i tam, kde propukly humanitární krize. Ve více než sedmdesáti zemích pomáhají týmy Lékařů bez hranic lidem bez ohledu na jejich politické přesvědčení , barvu kůže, náboženské přesvědčení a příslušnost k některé ze stran vojenského konfliktu. Misí Lékařů bez hranic je léčit všechny, kdo to potřebují. Více o Lékařích bez hranici se dozvíte zde. Výtěžek z Cook2help letos podpoří jejich projekty v Sýrii.