u koho „nakoupíte“?

Milí všeci,
seznam dárků v nabídce se krátí a Vánoce se blíží. A my začínáme pomalu odpočítávat poslední dny letošního Cook2Help. Pokud chcete ještě nakoupit, udělejte to, prosím, co nejdřív. Časový deadline na poslední platbu na účet je 12:00 20.12. 2018.
Díky za pochopení!

Jak nakoupit?

  • Vyberete z následujících lahůdek, knih, lahví a voucherů ten, který se vám líbí.
  • Napíšete e-mail na cook2help@gmail.com, že stojíte např. o kuchařku XY
  • My vám co nejrychleji dáme vědět, jestli je ještě volná, tím si ji zarezervujete.
  • Poté kliknete na výzvu a pošlete přes platební bránu částku v hodnotě uvedené u dané knížky (kurzu, lahve…) a nebo částku libovolně vyšší, kterou chcete syrské misi Lékařů bez hranic darovat.
  • Můžete taky vyplnit podrobný formulář s adresou a Lékaři bez hranic vám vystaví potvrzení pro daňové účely. Na závěr po platbě napíšete vzkaz – například těším se na kurz;)
  • Jakmile peníze dorazí na účet, vydá se vybraná věc na cestu k vám.

 

NAUČTE SE PÉCT S CHLEBA S PEKAŘOVÝM CHLEBAŘEM

Chcete-li se naučit tajemství přípravy chleba se zvonivou kůrku pod vedením trpělivého a usměvavého lektora, jste tu správně. Honza Šmikmátor u nás patří k těm nejzkušenějším pekařům a svoje dovednosti a znalosti na specializovaných kurzech předává amatérům i profíkům už několik roků.

Pekařsko-chlebařské kurzy se konají v Brně obvykle pětkrát do roka, aktuální data naleznete na Honzově facebookové stránce.  

Ten nejbližší se odehraje již 19. ledna příštího roku, tedy za pár týdnů.

K dispozici pro vás máme už jen 3 vouchery na Honzův kurz, cena každého z nich je 990 Kč.

 

SADA CIDRU A SKLENEK OD CIDRERIE KLIMENT

Ve všenorské Cidrerii již přes deset let ladí Kliment Cidre k dokonalosti. Za vším stojí cidrier a fotograf Jáchym Kliment. Z Bretaně, kde se učil tradičnímu vinařskému umění, přenesl do českého prostředí jedinečnou chuť jablečného fermentovaného nápoje, který je dokonale přírodní a plný chutí. Cidre vzniká sezónním zpracování směsí vybraných odrůd jablek do jablečného moštu bez přidání konzervantů, dochucovadel a cukrů. Tento přístup je na českém trhu unikátní a liší se od průmyslově vyráběných cidrů. Klimentův cidre je navíc nefiltrovaný, nesycený a nepasterizovaný a dozrává jako šampaňské v lahvích. Díky tomu je každá lahev exkluzivní svou chutí a díky postupu výroby je také plná vitamínů a živých kultur.

Po loňských lahvích cidre letos Klimentovci pro Cook2Help vymysleli speciální balení tří lahví cidru, k nimž a dostanete set jejich signature sklenic zdarma. Koupit můžete přímo v jejich internetovém obchodě.
Tereza Willoughby – BISTRO DOMA. KUCHAŘKA NEJLEPŠÍCH RECEPTŮ
Tereza se nám letos premiérově sama ozvala se svou novou kuchařkou plnou receptů připravených tak, abyste si připadali jako ve vašem oblíbeném bistru – a přitom nebyli nešťastní z přílišné námahy s pocitem „to jsem se mohl jít radši najíst ven“.
Novinářka Tereza Willoughby nabízí svůj vlastní zápisník receptů, které z vás udělají hvězdu kuchyně s minimální námahou. Jídlo na každý měsíc a navíc tipy, jak si nad horkou plotnou zachovat chladnou hlavu.
Jedna kuchařka vás přijde na 340 korun. POSLEDNÍ KUS!

 

 

 

KUCHAŘKY A SPOUSTA PALEO RAD OD LUCIE

Začínáte s paleo dietou? Pak potřebujete PaleoSnadno.

Lucka vám nabízí:

– stolní kalendář na rok 2019 s mými recepty (5 kusů) 299 Kč
– tištěnou Voňavou kuchařku (3 kusy) 940 Kč
– libovolné množství balíčků 4 e-kuchařek pro léto, zimu, pomalý hrnec, Vánoce a Silvestr včetně mimořádné 10% slevy na nákup nového pomalého hrnce za 690 Kč (lze řešit i dárkovým poukazem)

 

MODERNÍ VEGANSKÉ DEZERTY OD PETRY STAHLOVÉ

Světově pravděpodobně unikátní „učebnice“ veganské cukrařiny a pekařiny v moderním pojetí. Jestli vás baví nádherné francouzské dortíky nebo se jen chcete naučit této pečlivé práci (ať už máslu a vejcím holdujete, nebo ne), Moderní veganské dezerty tu jsou pro vás. Petra vám ukáže, že  makronky bez bílků či čokoládová pěna bez smetany jdou vytvořit bez ztráty hvězdičky – je přísná na sebe i své žáky a všechno vypadá přesně tak, jak dobrý dezert vypadat a chutnat má.

Děkujeme Petře za 3 výtisky! Doporučená cena je 720 korun, tedy stejně, jako byste si to koupili na webu i s poštou;).

 

POLÉVKY V TRIKU

Z každé polévky, kterou následující měsíc sníte v populárním smíchovském bistru a kolonialu Triko, dostane syrská mise Lékařů bez hranic pětikorunu. Někdy můžete mít štěstí a polévku dostanete i v pozdním odpoledni, jistotou je však spíše hodina časnější.

Kyselice,  dýňové polévky, různé podzimní houbovky či exoticky ochucené asijské krémy, které den co den připravují majitelé podniku, bývají rychle pryč a my se tomu vůbec nedivíme.

Pokud budete někde poblíž Anděla, stavte se na lahodný oběd v misce právě tady. Až uvidíte vitríny se sladkým, nabídku naturálních vín a lákavé sendviče, nejspíš nezůstane jen u polévky.

 

kuchařka MY COOKING DIARY – #MESICSKACI

Blog Kateřiny Saint Germain asi znáte, pokud se pohybujete na internetech delší dobu, nemohl vám uniknout. Kateřina vydala kuchařku v netradičním formátu, jakoby „diářovou“ formou na celý měsíc. „Její obsah a koncept vychází z food blogu My Cooking Diary. Jednou za čas jsem na něm dělala inspirativní měsíc s Kačí a každý den sdílela, co přes den jím po dobu jednoho měsíce. Moje čtenáře na blogu to vždycky bavilo a inspirovalo, tak jsem se rozhodla tuhle kuchařku pojmout stejně.“

Kuchařka je hit a my jsme moc rádi, že nám věnovala hned 10 výtisků – za 499 korun přes darujme může být jeden exemplář váš.

 

 

VLNĚNÉ ČEPICE PRO KAVÁRENSKÉ POVALEČE OD OLGY

Je cesta za dobrým jídlem dlouhá a teploty venku proklatě nízké? Pak je třeba, aby vás hřálo i něco jiného než mládí, láska a dobrý pocit. Tyhle čepice jsou ručně upletené z jemné merino vlny, předené na sto let starém kolovrátku. Nekoušou a zahřejí lépe než grog na horské chatě. A protože vám je upleteme na míru, můžete si nadiktovat velikost i barvu. Je libo variantu pro dospěláky, nebo pro mrňata?

Juliana: Dodávám, že jednu čepici pro mimino od Olgy mám a lepší neseženete! 3 jsme vyprodali, ale Olga nám ještě tři přidala!
Dospělácká varianta nemusí obsahovat bambuli ani šňůrku pod krkem, nebojte. 

 

 

 

 

 

DOMÁCÍ GRANOLA OD PGFOODIES
Lahodná snídaně nebo chutná svačina: právě tak vypadá letošní příspěvek týmu PGFoodies, který loni některým z vás osladil Vánoce bezlepkovým cukrovím. Letos pro vás připravili kokosovou granolu.

Petr a Gabi jsou dvojice, která vám dokáže, že přívlastky „zdravě“ a „chutně“ může nést totéž jídlo, provozují spolu e-shop s „nerafinovanými“ potravinami v tom nejlepším slova smyslu.

Máme tu pro vás celkem 10 balíčků kokosové bezlepkové granoly, jak ji naservírovat, naznačují lákavé fotky od P&G. Za jeden balíček téhle zdravé dobroty pošlete Lékařům bez hranic 200 Kč. Zbývá už jen jeden!

 

KUCHAŘKA OD CUKRFREE

První kuchařka od Cukrfree byla revoluční trhák. Jestli cítíte, že už vám cukr opravdu nesmí přes práh, ale nevíte, kde se inspirovat, určitě byste měli znát její blog i nádherně nafocenou knihu.

Janina nám věnovala hned několik kousků s počáteční cenou 299 Kč.

 

 

 

 

 

 

KUCHAŘKA MÁMA V KUCHYNI

Máte děti? Výborně! Rádi vaříte a nevíte, jak to přizpůsobit těm nejmenším? Kuchařka a blog Barbory Charvátové vám poradí, co a jak. Zároveň v setu s ní koupíte i roztomilé vykrajovátko z bioplastu pro nejmenší pomocníky. Kuchařka obsahuje 100 receptů a všechno o ní najdete zde – vyvolávací cena celého balíčku je 420 korun.

 

 

 

 

 

Co už jsme kompletně vyprodali:

POUKAZ NA KONZUMACI V ENNEA CAFE

Tuhle půvabnou cukrárna a kavárnu naleznete v lázeňském městě Jeseník. Pokud se tam v dohledných měsících chystáte nebo bydlíte někde poblíž, máme pro vás připraveny 4 vouchery na dvousetkorunovou konzumaci. Nám se aktuálně sbíhají sliny třeba na svatomartinské rohlíčky, které tu servírují k podzimní kávě. nebo máte raději povidloně? Nebo čokoládové dorty?

No a pokud byste zrovna neměli chuť na sladké, můžete voucher uplatnit v sousedním obchůdku Z okolí, kde se soustředí nabídka všemožných jedlých specialit z podhůří Jeseníků. 2 vouchery už jsou prodané, zbývají 2. Cena za jeden voucher je 200 Kč.

NEBESKÉ PAVLOVY OD NEPLECHY NA PLECHU

Neplecha na plechu, to je manželský pár blogerů a malý Štěpán. Spolu hodně cestují, vaří a pečou – a ze svých cest sbírají autentické recepty, podle kterých někdy navaří a napečou i svým blízkým. Jejich mini-Pavlovy jsou v Liberci vyhlášené a tak se rozhodli tři krabice po 10 pavlovách věnovat i vám.
Prorože už jsme před Vánoci z většiny dost přeslazení a Pavlovy jsou jeden z nejkřehčích dezertů vůbec s krátkou dobou spotřeby, vyzvednout si je budete moci od ledna dál přímo v Liberci.
10 minipavlov přijde na 350 Kč – nebo klidně více podle toho, jak velkou chuť vám nadělaly.

KUCHAŘKY OD POSPĚŠKY

Pospěška vaří, peče, ale nejvíc ze všeho píše. A letos taky hodně sušila, takže nabízí obě svoje kuchařky v balíčku s křížalami.

Můžete si vybrat buď Regionální kuchařku, která je národopisným exkurzem do kulinárních tradic všech zdejší regionů, které nějaké tradice mají: od Valašska, přes Hanou, Slezsko, Slovácko, Podkrkonoší či Polabí až po Chodsko. Ve třinácti kapitolách najdete nejtypičtější recepty regionů i důvody, proč se vařilo zrovna z daných surovin a zajímavosti, jež se ke kraji vážou. Z balíčku hruškových křížal můžete připravit třeba valašský frgál.

 

Outdoorová kuchařka od Pospěšky je naopak pro všechny, kteří vyrážejí na víkendové vandry, týdenní přechody hor, rodinné výlety do přírody či expedice do divokých končin. Naučí vás chystat jídlo lehké, výživné a přitom velmi chutné. Zvládnete díky ní Setonův hrnec, domácí sušení masa, tří minutové recepty do táboření v mínus dvaceti i chutné pokrmy, které sbalíte na několikadenní přechod hot a nestrhnou vám záda.

Dva kusy Outdoorových kuchařek s domácími sušenými cherry rajčaty (cena jedné takové sady je 400 korun) už jsou pryč.

 

MANŽELÉ V KUCHYNI A SERVÍROVACÍ PRKÉNKO

Jirka a Marika skvěle vaří, fotí i servírují. A vám nabízí set, který vám pomůže k chutnému jídlu i hezkému prostírání – knížku a masivní prkénko v hodnotě 1000 Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VOUCHER NA KURZ PEČENÍ CHLEBA S MAŠKRTNICÍ

Stejně jako loni nás podpořilo i Laboratorio, italská škola vaření Riccarda Luqeho. Rezervovat si můžete místo na kurzu Cesta chleba 26. 1., což je jeden z intenzivních 7 hodinových kurzů, které se v Laboratoriu výjimečně dějí. Oproti klasickému kurzu, který je časově na přeskáčku, projedeme celý proces v reálném čase. Budeme mít více času na teorii i praxi. Celý kurz bude věnován bochníku chleba od A do Z. Maškrtnica vás zasvětí do teorie, práce s chlebovým kvasem, těstem, časem a teplotou při kynutí i samotným pečením.

Minimální kurzovné je 3600 Kč, opět celé putuje přes účet naší výzvy na darujme.cz

DORTY OD CHEZ LUCIE – Lucie Dvořákové

Světem pečení dortů vás provede cukrářka Lucie Dvořáková, autorka dokonalých sladkostí z Café Lounge a Alfabetu, mimo jiné blogerka známá jako Chez Lucie. Vyzkoušejte recepty na neodolatený čokoládový dort s citrusy, ořechový mocca dort, pěnové dortíky s tmavou a bílou čokoládou nebo podzimní dort s hruškami pošírovanými v červeném víně. Už se vám sbíhají sliny? A co teprve až otevřete tuto kuchařku a uvidíte fotografie! Nebojte se a pusťte se do pečení. Díky přehledným postupům, tipům a trikům zvládnete upéct nádherné a rafinované dobroty i vy.

Lucka a Albatros nám věnovali 6 kuchařek, cena je 300 Kč a už nezbývá jediná!

 

ECLAIRS OD RENATY DVOŘÁKOVÉ

Pamatujete si z loňsky ty francouzské eclairs, co se po nich jen zaprášilo? Jsou tu zase. Renata Dvořáková, kterou z znáte z její stránky Pozvání na cestu, vám dá na výběr z několika náplní a můžete se též rozhodnout, zda chcete deset eclairek větších nebo dvacet  miniaturních.  Pozor, všechny verze jsou silně návykové! Jakmile se vám na jazyku rozplyne poslední kousek, chcete další.

Eclairky jsou zboží křehké a tak se předání může uskutečnit pouze v Praze: na tom se dohodnete s Renatou.  Cena za krabici s deseti nadýchanými eclairs nebo dvacet mini eclairkami činí 500 Kč.  POZOR poslední kus!

 

SÍLA PŘÍRODNÍ FERMENTACE A SYRSKÝ TUŘÍN OD ZKVAŠENO 

Zuzka Ouhrabková, která píše blog Zkvašeno, je zdejší největší kapacitou na kvašení a všechny příbuzné procesy. Kromě jiného přeložila i ikonickou knihu Síla přírodní fermetace od Sandora Katze, díky níž zvládnete svůj první domácí jogurt, svoje první kimchi nebo zjistíte, jak udělat pivo, pastu miso či domácí chléb. Prostě vše, k čemu je třeba umění fermentace. Výtisk obsahuje vlastnoruční věnování překladatelky a můžete ho získat, když na účet Lékařů bez hranic pošlete 500 Kč. Kdo chce mít zkvašené delikatesy rovnou hotové, pro toho Zuzka přichystala syrskou specialitu, Mkhalal lift čili fermentovaný tuřín. Třistagramová sklenka téhle lahůdky vás bude stát 300 korun.

Jedna sklenka tuřínu zmizela, ale Zuzka velkoryse přidává ještě jednu: též za 300 kč. Na nového majitele ještě čeká i kniha s věnováním. Díky ní budete moct tuřín vyrábět sami a ve velkém.

 

VTIPNÉ KAŠE OD VĚRUŠKY   

Nápaditá knížka od jedné z prvních českých foodblogerek obsahuje nejen recepty na chutné kaše, ale též zasvěcené kapitoly věnované surovinám, postupům a jiným užitečným detailům. Knihu Vtipné kaše můžete získat ve dvou variantách: buď s porcí kaše vlastnoručně přichystané autorkou a nebo ke kuchařce dostanete půvabné náramky, které Věruščina nejmladší ratolest na fotografii vpravo ukryla do misky s mandlemi.

K dispozici jsou tři knihy, za sadu s kaší pošlete na účet Lékařů bez hranic 500 Kč, za sadu s náramkem 600 Kč. Vyprodáno!

 

 

KOBLIHY OD MAŠKRTNICE

V Česku je jen jedna koblihová královna a to je Juliana Maškrtnica

Ve hře jsou letos dvě krabice jejích lahodných koblih a protože je to křehké zboží, dají se předat pouze osobně v Praze.

Na datu, kdy budete tuhle slastnou zásilku chtít a moci převzít, se,  domluvíte s Julianou, aby byly zcela čerstvé. Jak ji znám, dá se s ní vyjednávat i o náplni: ty čokoládové na obrázku byly součástí loňského Cook2Help.

Za krabici s deseti koblihami od Maškrtnice pošlete na účet Lékařů bez hranic alespoň 600 Kč.

VÍNA OD WINEPUNKA  

Lahve od Ondry Kopičky začínají být legendou a vy to víte. Loni tu patřily mezi nejžádanější zboží. letos Ondra nabízí hned tři vína ročníku 2016. Konkrétně pro vás máme Jsme tu sami (ryšák z Modřanské vinice v Praze), Pynot pyčo (Pinot noir ze Slaného, trať Ovčáry) a Ničibocu (2 roky v 300l akátovém sudu). Tahle unikátní naturální vína jsou každý rok jiná, pokaždé vás něčím překvapí.

Vina budou k vyzvednutí na pražském Smíchově. Za každou lahev, prosím, pošlete Lékařům bez hranic 400 korun. Máme pro vás ještě 2 lahve a to jeden Pynot pyčo a jednou Jsme tu sami.

 

CIDER UTOPIA

Tenhle výjimečný nápoj vzniká v kamenných zdech rekontruované pozdně gotické tvrzi nedaleko Tábora. Na usedlosti Sudkův důl tady hospodaří rodina Ivo Laurina. Pro ty, co znají Sudkův důl jen z dálky, se staly jeho synonymem lahve plněné ciderem výrazné barvy, která se formuje pomalým zráním.

Jaký je  Cider Utopia? Extra suchý, neperlivý, naturální  a zrající v dubových sudech. Není filtrován ani pasterován, není slazen ani sycen oxidem uhličitým a samozřejmě ani sířen.

V nabídce bylo celkem 10 lahví tohoto skvělého cideru, který v mnohém připomíná spíš tichá vína. Všech deset setů je vyprodaných.

POUKAZ PRO DVA NA BRUNCH V RESTAURACI MLÝNEC

Začít sobotu nebo neděli brunchem v populární restauraci v sousedství Karlova mostu? Tohle přesně znamená „wowcher“ od kulinární skupiny Zátiší. V nabídce je celkem pět poukazů na brunch, který se oba víkendové dny konává v luxusní restauraci Mlýnec. Za voucher pro dvě osoby pošlete na účet Lékařů bez hranic 2000 Kč a pak už se nechte gastronomicky rozmazlovat.

Voucher je možné též věnovat jako dárek, obdržíte jej totiž v elegantním  bronzovém provedení zabalen jako dárek a skrytý v distingované černé obálce. Nabídli jsme vám hned pět „wowcherů“, a žádná už nezbývá!

KUCHAŘKA CAT & COOK od Ivany a její kočky Mindy

Ivka je vášnivá domácí kuchařka a blogerka. Ivka měla skvělou kočku s charakteristických výrazem, která – jako všechny kočky – milovala jídlo. Oproti nim měla navíc úžasný talent se postavit jako fotodekorace k výsledných dobrotám – ovšem ve vší počestnosti – a nebylo možné ji od nich dostat. A tak Ivka začala psát blog a později i kuchařku s kočkou. Kuchařka ovšem není pro kočku, recepty na božské dorty i slané klasiky od nakládaných hermelínů po carbonaru jsou popsané tak, že se vám jednoduše povedou. Všechny 3 kuchařky už zmizely:).

 

 

KUCHAŘKA „FIKA“ OD KRISTINY LUND

Když se spojí láska ke Švédsku s dobrou chutí, je jasné, že vzniknou zejména sladké dobroty. Kristině učarovalo Švédsko natolik, že se jeho kulinární tradici věnovala i ve svém vysokoškolském studiu a má to všechn

o důkladně prostudované. Dokonce i vyzkoušené ve vlastní výrobně! V kuchařce najdete ní všemožné dobroty od mandlového dortu krále Oscara II., čokoládového koláče kladdkaka, přes princeznin dort prinsesstårta a skořicové šneky kanelbullar, až po švédské perníčky pepparkakor… a jako bonus boží švédské masové kuličky;)

Švédsko je výjimečné tím, kolik sladkého pečiva slaví svůj vlastní den.
Děkujeme Kristině za krásných 5 kuchařek!

DOMOV JAKO TALÍŘ od BÁRY Z NIKOLAJKY 

Bára z Nikolajky je nejen autorku krásných plakátů s kulinární tématikou, vtipných plecháčků a jiných půvabných propriet, ale nově i ilustrátorkou knihy Domov jako talíř.

Tato kniha plná tipů na domácí útulno vychází z principů Feng-shui. Nevíte kam se sedačkou? Rekonstruujete byt, nebo chcete dodat vašemu hnízdu trochu smysluplného uspořádání? Kniha bude Vaším tichým pomocníkem při tvorbě domova tak, aby vám v něm bylo dobře.

Knihu s podpisem ilustrátorky můžete získat za 400 Kč.

NAKLÁDAČKA od VELKÁ SÝROVÁ NAKLÁDAČKA

Iva a Káča jsou skutečné hermelínové autority: nejprve nakládaly samy, pak založily soutěž o nejlepší naložený hermelín a nakonec vydaly na tohle téma knihu.Ta může být inspirací nejen všem milovníkům nakládaného hermelínu, ale také všem kavárnám, hospodám a restauracím, které tuto českou specialitu nabízí.

Když knížku zakoupíte a podle jejich receptů naložíte, bude váš hermelín kulinární hvězdou letošního Silvestra.

Máme už jen jeden kus s osobním věnováním: každou za 200 Kč.

TEAOLIVOVÁ A JEJÍ DEKORACE A CUKROVÍ

Máte rádi domáckou kuchyni a tipy, jak zútulnit domov? Výborně, na instagramu Terezy Olivové jste na správném místě. Recepty, jak upéct ty nejlepší palačinky, ve kterých je Terez přebornice, návody na jednoduché koláče i jak zužitkovat přebytky a sem tam inspirace pro hezčí domov. Vše na jednom místě. Tereza nám a zejména vám věnuje kilo svého domácího cukroví a vlastnoručně vyrobený lapač snů pro hezčí ložnici nebo bohémskou jídelnu.

Kilo tradičního domácího poctivého cukroví. Celozrnné i klasické, poctivé ořechové rohlíčky ve vanilkovém cukru, linecké plněné domácí marmeládou nebo perníčky z českého lesního medu.
Cukroví už bohužel není.

 

Handmade lapač snů je z úzké limitované edice  doma vyráběných lapačů. Má háčkovaný výplet v dřevěném kruhu o průměru 20cm, zdobený je českou bavlněnou krajskou a tkalouny.
Jeden lapač vyjde na 800 korun, možnost předání osobně nebo poštou.

 

 

 

 

 

 

CUKETKOVA VYKRAJOVÁTKA

Dámy a pánové, přivítejte posledního letošního přispivatele, pana Cuketku! Máme tu pro vás od něj originální vykrajovátka na cukroví.

Vykrajovátko má rozměry 5,5 x 3,7 x 1,6 cm a je ze dvou částí – vnější část vykrojí těsto a vnitřní pak otiskne reliéf. Dá se umýt ve vlažné vodě s trochou saponátu. Nemyjte ho ale v myčce nebo v horké vodě (60 °C a více), jinak se materiál deformuje.

Vykrajovátka tisknou na 3D tiskárně z materiálu PLA – biologicky odbouratelném plastu, který je vyrobený na bázi kukuřičného škrobu a zároveň je vhodný pro kontakt s potravinami.

Máme tu pro vás hned 3 vykrajovátka, každé za 199 Kč. Samozřejmě s podpisem pana Cuketky na zadní straně obalu. Stejně jako loni předpokládáme, že pro pana Cuketku bude platit last but not least 🙂

 

TRIKA OD VÝVAŘOVNY

Loni se tu strhla bitva o novou vývařovní knihu, letos tu máme snad ještě větší špek. Holky věnovaly do benefice Cook2Help tři trika z limitované edice, která vznikla jejich spoluprací s partou z KZW.

Variantu Krabí salát můžete získat v útlejší dámské variantě, Dáma s hermelínem je pak ve verzi pro dobře rostlého muže (tipujeme L) a pak ještě jedna v XL. Měli byste vědět, že Pakočka a spol tohle tradičně vlastnoručně natiskly v dílně, již na fotografii vidíte za oběma modelkami.

První dvě trika bleskově zmizela, zbývá už jen jedna Dáma s hermelínem  a ta vás bude stát 450 Kč.

MARKÉTA PAVLEJE – KUCHAŘKA ROK V KUCHYNI
Publikace Kitchenette ‒ Rok v kuchyni vychází z blogu KITCHENETTE, který již několik let autorka Markéta Pavleje s citem a zanícením připravuje pro svoje přátele a věrné příznivce. Originální kniha, která je komplexním dílem autorky (texty, fotografie a food styling Markéta produkovala sama), vám v běhu všech čtyř ročních dob nabídne klasická jídla, trochu exotiky, spoustu sladkého a také nepřeberné možnosti, jak do kuchyně vtáhnout nové chutě a ingredience.

Kuchařka v krásné nové šité vazbě vás vyjde na 395 korun, máme pro vás tři kousky.

 

 

 

MED OD GARDEN AND KITCHEN A JEJICH VČEL

Dvě velké sklenice medu přímo od včelařky a blogerky Garden and Kitchen. Věnovala nám dvě sklenice tekutého zlata, nabízí i v pastované formě – výběr je jen na vás. Ovšem pozor, už máme jen jednu! Cena 250 korun. VYPRODÁNO!

 

The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den
Markéta Pavleje nově přeložila i nádhernou vegetariánskou kuchařku The Green Kitchen. Kniha The Green Kitchen je dílem Luise Vindahl a Davida Frenkiela – životních partnerů, rodičů tří malých dětí, kteří v ní představují více než stovku oblíbených receptů. Příznivci jejich blogu The Green Kitchen je tak najdou konečně i v češtině pěkně uspořádané a v knižní podobě. Luise a David ve svých receptech spojují běžné kuchyňské zásoby a čerstvou sezónní nabídku. Svými příběhy z kuchyně se snaží motivovat a přesvědčit, že každý den je možné uvařit zdravé, chutné a vyvážené jídlo.
Kuchařku The Green Kitchen pořídíte za 499 korun, máme jí 2 kusy!

 

 

 

 

VEČEŘE O PĚTI CHODECH SERVÍROVANÁ PĚTI TÁBORSKÝMI PODNIKY:  UŽ JE ZA NÁMI, DĚKUJEME ZA SKVĚLÝ ZÁŽITEK!

Táborský Thir už dávno popularitou překročil hranice města kde působí, jezdí se do něj zdaleka. Pětichodovou večeři ve prospěch Cook2 Help připraví Thir společně se Sezonou, ujgurskou Rafariz, kavárnou Jednota, a Bistrem T10. Víno dodá vinotéka u Makiho, Thir a Coffee & Tee.

K dispozici je celkem 25 míst, cena za jednoho je 590 Kč. vstupenku na tuhle výjimečnou kulinární akci si prosím, zakupte předem přímo v kavárně Jednota. V případě jakýchkoliv otázek zde získáte i detailnější informace k celé akci.

Večeře se koná 4. prosince od 18:30 na Cestě . Pro ty, co ještě do Tábora nepodnikli kulinární výpad připomínáme, že kupříkladu od Prahy je tohle kulinárně atraktivní město vzdálenou pouhou hodinu cesty železnicí i autem.

 

A samozřejmě, děkujeme „Ostravské sekci“, která už před spuštěním online verze udělala stejně jako loni dokonalou večeři.  Jmenovitě díky La Petite Conversation a zejména hlavnímu organizátorovi Nikosův rohlík, kteří spolu s Gokana Sushi Bar Ostrava a Řeznictví & uzenářství U Bobra připravili nejen lahodné menu, ale též skvělý koncert.
Během benefičního večera se vybralo 24 tisíc korun.
Klobouk dolů, Ostravo! ❤️